מקומו של הקפה בתחום האפייה - כל מה שצריך לדעת

כן, קפה עוזר בהחלט לצלוח אתגרים של עייפות בכל יום עבודה שגרתי, והוא השותף האולטימטיבי לבקרים רבים. אבל הוא גם יכול לשמש אתכם בעוד כל כך הרבה דרכים, אחת מהן היא אפייה. הטעמים המרירים, החומציים, הקלויים והעוצמתיים של קפה מציעים יתרונות אמיתיים, לא משנה באיזה סוג של פולי קפה תשתמשו.


ואל תטעו לחשוב שהזיווג המוצלח מסתיים עם שמנת, אגוזים או שוקולד, קפה יכול לעבוד נהדר גם עם טעמים שפחות חשבתם לזווג אותו איתם, כמו למשל לימון או בננה.


אז הרשו לעצמכם להיות יצירתיים וכדי להתחיל, לפניכם כמה דרכים טעימות להשתמש בפולי קפה שאתם אוהבים.


קפה במרכז תשומת הלב


הטעם של קפה פשוט מושלם ולכן הוא ממש מתאים לאפייה, בין אם אתם מכינים קרם ברולה, בין אם גלידת קפה, טירמיסו ובין עם עוגת אספרסו עם אספרסו אמיתי בתוכה! למען האמת, תוכלו להמיר כמעט כל מתכון וניל לגרסה עם קפה על ידי החלפת תמצית הווניל בקפה או על ידי הוספת אספרסו לבלילה או לבצק.


קפה כמשפר שוקולד


הוספת מעט קפה לקינוחים שוקולדיים יכולה להקפיץ את הקינוח ולחזק את הטעם של השוקולד. הוספת אבקת אספרסו למאפים או קפה קר חזק כחלק מהבלילה של העוגה, יכולה לעשות הבדל של שמיים וארץ. אם אתם מכינים ציפוי שוקולד לעוגה אתם יכולים להוסיף קורטוב של תמצית קפה ולהחליף את החלב במתכון. תוכלו גם להשתמש בקפה כדי לשמור על הלחות של העוגה ובשורה התחתונה, אין גבול לאפשרויות.


קפה ומאפה


הטעם של פולי קפה ממיטב הסוגים יהיה נפלא במוצרי מאפה שיש להם מאפיינים מעט אדמתיים או מרירים. לכן אם אתם אופים פינוקים טעימים כמו עוגת ג'ינג'ר או כל עוגה אחרת שמשלבת תבלינים, אתם יכולים להוסיף כפית של אבקת קפה טחון למרכיבים היבשים וכך לחזק את הטעמים הדומיננטיים של התבלינים. מעבר לכך, קפה טחון יהיה מושלם גם עם לחמים כהים כמו לחם שיפון או לחם פומפרניקל. לטעם עדין, פשוט החליפו רבע מכמות המים במתכון עם קפה קר, ואם תרצו טעם חזק יותר, העלו את הכמות בחצי.


קפה ככוכב שותף


קפה ישתלב נהדר עם הרבה טעמים אחרים, כך הוא לא חייב להישאר ברקע, אלא יכול בהחלט להפוך לכוכב שותף. תחשבו למשל על עוגת שוקולד עם ציפוי מוקה, או עוגת וניל וקפה בשכבות, או עוגת קינמון עם זיגוג קפה.


כדי לעשות שילובים מיוחדים פשוט קנו פולי קפה ממיטב הסוגים, השתמשו בהם כהשראה ושלבו בין הטעם של הקפה לבין טעמים אחרים.


ולסיכום, לקפה יש המון מקום בעולם האפייה: אפשר להחליף מרכיבים קיימים בקפה, אפשר לשים את הקפה במרכז ואפשר לשלב שווה בשווה בין קפה למרכיבים אחרים, וליצור טעמים חדשים ומיוחדים!