תמונה תמונה שעל הקיר

הדפסת תמונות על קנבס:

הדפסה על קנבס היא צורת הדפסה המשמשת להגדלת תמונות, לקישוט הקירות ולשימור יצירות האומנות על חומר איכותי יותר. הקנבס עשוי מכותנה או מפשתן שנמתחים על מסגרת עץ לאחר ההדפסה עליהם. לאחר המתיחה נוצרת תמונה שמוכנה לתלייה. במאמר זה אסקור את היתרונות של הדפסה על קנבס ואת הייחודיות שלו אל מול הדפסה על חומרים אחרים.

למה דווקא קנבס?

ניתן להדפיס על בד הקנבס כל סוג של תמונה; מהתמונות המשפחתיות ממכשיר הטלפון שלכם, דרך אילן היוחסין שלכם ועד ליצירות אומנות יקרות לליבכם. התמונות עוברות תהליך של עריכה גרפית מקצועית המאפשרת הדפסה איכותית של תמונות מכל גווני האיכויות. 

בתהליך העריכה משחזרים את הצבעים ומתאימים את התמונה למרקם וגודל הקנבס. 

בדי הקנבס יכולים להיות מעורבים בחומרים נוספים. ככל שישנם חומרים רבים יותר במבנה הקנבס כך הוא הופך לאיכותי יותר והתמונה נראית חדה יותר. 

בחירת בד הקנבס:

ישנם סוגים שונים של בדי קנבס. חשוב להכיר אותם כדי לבחור בבד האיכותי ביותר להדפסה. רצוי לבחור בסוג הבד בעל המשקל הנמוך ביותר. 

קנבס כותנה: קנבס העשוי מ100% בד הכותנה.
קנבס מסוגים שונים של בדים: קנבס העשוי מחוטי כותנה בצירוף חומרים נוספים, פוליאסטר בדרך כלל, הרכב החומרים שלו מאפשר לצבע להיספג בצורה טובה יותר.
קנבס איטלקי: אחד הבדים האיכותיים ביותר בעולם. ניתן למצוא אותו עשוי משני סוגי בדים: פשתן ויוטה.
קנבס סיני: בד המתוח של מסגרת עץ, מתאים במיוחד לציורים. 

טכניקת הדפסת התמונה:

לאחר העריכה הגרפית שמתאימה את מאפייני התמונה לבד הקנבס, התמונה תעבור לבית הדפוס להליך של הדפסה. ראשית, צוות בית הדפוס יתיז את הצבעים על גבי הקנבס, כך שהתמונה יכולה להראות איכותית עד כדי צפיה בתמונה כמו במסך מחשב. לאחר מכן, הבד ימתח על מסגרת עץ. בשלב הבא, צוות בית הדפוס יכסה את הבד בחומר המונע רקבון. 

תהליך זה מבטיח ייצור תמונה איכותית באופן מקצועי. לכן חומרי הקנבס יכולים להישמר לאורך זמן ואיכותם לא נפגמת. 

לסיכום, הדפסת תמונות על בד קנבס מאפשרת לראות את התמונה באופן איכותי, כמעט כמו במסך מחשב, ולשמור עליה לאורך זמן. ניתן להדפיס כל סוג של תמונה על בד קנבס: מתמונות משפחתיות ועד לתמונות המקדמות מכירות. לפיכך, כל תמונה שאותה אתם רוצים לשמור מומלץ להדפיסה על בד קנבס איכותי.

 
למידע נוסף כנסו אלינו לאתר  pic.co.il